Ουντινέζε – Σαλερνιτάνα 0-1: Τρίποντο ελπίδας (hls)

Η Σαλερνιτάνα έπαιζε κόντρα στην Ουντινέζε ένα από τα τελευταία της χαρτιά στην προσπάθεια της να παραμείνει στην κατηγορία και στις καθυστερήσεις του αγώνα κατάφερε να πετύχει γκολ και να... κλέψει τους βαθμούς της νίκης (0-1)

Από το γκολ του Βέρντι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων κρίθηκε η αναμέτρηση της Ουντινέζε με τη Σαλερνιτάνα (0-1). Οι φιλοξενούμενοι κάνουν την ύστατη προσπάθεια για την παραμονή τους στην κατηγορία και κόντρα σε μια αδιάφορη ομάδα, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη ελπίζοντας σε ένα καλύτερο μέλλον. Η ομάδα του Ριμπερί έπιασε στους 22 βαθμούς τις Τζ’ένοα και Βενέτσια, ωστόσο αρκετά μακριά τους με 28 βαθμούς στην 17η θέση είναι η Κάλιαρι.