Έμπολι-Ουντινέζε 3-1: Αντίδραση και ολική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο (hls)

Η Ουντινέζε προηγήθηκε, αλλά οι γηπεδούχοι "απάντησαν" με τρία γκολ.

Το γκολ του Ζεράρντ Ντεουλοφέου στο 22ο λεπτό αιφνιδίασε την Έμπολι που έχανε στο πρώτο ημίχρονο του εντός έδρας αγώνα της με την Ουντινέζε, αλλά στο δεύτερο 45λεπτο, είχε τριπλή “απάντηση” για να φτάσει στην έβδομη νίκη της, ύστερα από 16 αγωνιστικές στην Serie A και να βρίσκεται στην 11η θέση, με 23 βαθμούς. Η Ουντινέζε έμεινε στους 16 βαθμούς και στην 14η θέση.

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στην επανάληψη, ισοφαρίζοντας αρχικά, στο 49′ με το γκολ του Πέταρ Στογιάνοβιτς και δέκα λεπτά αργότερα, απέκτησαν προβάδισμα με 2-1, με σκόρερ τον Πέταρ Μπαϊράμι.

Στο 78′, ο Αντρέα Πιναμόντι διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.