Λάτσιο – Ουντινέζε 4-4: Γκολ και θέαμα (hls)

Ισόπαλες 4-4 αναδείχθηκαν Λάτσιο και Ουντινέζε σε παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής στη Serie A

Η Ουντινέζε που βρέθηκε να προηγείται μέσα στο Ολίμπικο με δύο γκολ του Μπέτο (17΄ και 32΄)… μετά κόπων και βασάνων απόσπασε τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας από την Λάτσιο (4-4).

Στο 34΄ ο Ιμόμπιλε μείωσε σε 1-2, αλλά ο Μολίνα στο 44΄ έδωσε και πάλι αέρα δύο τερμάτων (1-3) στους “Φριουλάνι”.

Με εκτελεστές του Πέδρο (51΄), Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς (56΄) και Ατσέρμπι (79΄), οι παίκτες του Σάρι παίρνουν προβάδισμα κάνοντας την ολική ανατροπή.

Τα πάντα έδειχναν ότι η Λάτσιο θα φύγει από το γήπεδο με τους βαθμούς της νίκης, αλλά στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αρσλάν με το γκολ που πετυχαίνει… κλέβει τον βαθμό της ισοπαλίας για την ομάδα του Ούντινε, διαμορφώνοντας το τελικό 4-4.