Τορίνο-Γιουβέντους 0-1: Λοκατέλια! (hls)

Στο... παρά τέσσερα κρίθηκε "Derby della Mole" με τη Γιουβέντους να περνάει νικηφόρα 1-0 από την έδρα της Τορίνο με γκολ του Λοκατέλι.

Την τρίτη της νίκη στη φετινή Serie A, σημείωσε η Γιουβέντους η οποία επικράτησε εκτός έδρας της Τορίνο για την 7η αγωνιστική.

Η πρώτη τελική ήταν για την ομάδα του Αλέγκρι με τον Κεν στο 2′ να πλασάρει άουτ, ενώ τρία λεπτά μετά ο Ραμπιό γύρισε στον ΜακΚένι, ο οποίος από το ύψος του πέναλτι αστόχησε.

Η Τορίνο είχε την πρώτη της μεγάλη ευκαιρία στο 38′ με τον Μαντράγκορα και τον Σέζνι να απομακρύνει τον κίνδυνο με εντυπωσιακό τρόπο.

Εντυπωσιακή επέμβαση είχε και ο Σάβιτς στο 53′ σε κεφαλιά του Άλεξ Σάντρο, ενώ στο 55′ μπλόκαρε σταθερά το σουτ του Κουαδράδο.

Στο παρακάτω βίντεο μπορείτε να δείτε ένα αξιοπερίεργο περιστατικό, με τον Αλέγκρι να κλωτσάει τον Μπερναρντέσκι!

Το νικητήριο τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Λοκατέλι να νικά τον Σάβιτς, αξιοποιώντας την ασίστ του Κιέζα και να χαρίζει τη νίκη στη Γιουβέντους.

Η Γιουβέντους στο 91′ άγγιξε και δεύτερο γκολ, όμως το σουτ του Κολουσέφσκι σταμάτησε στο δοκάρι του Σάβιτς.

Τορίνο: Σάβιτς – Ζίμα, Μπρέμερ, Ροντρίγκες – Σίνγκο, Πομπέγκα, Μαντράγκορα, Άινα (65′ Ανσάλντι) – Λούκιτς (65′ Λινέτι), Μπρέκαλο (84′ Ρινκόν) – Σανάμπρια (77′ Μπασέλι).

Γιουβέντους: Σέζνι – Ντανίλο, Ντε Λιχτ, Κιελίνι, Σάντρο – Μπερναρντέσκι (80′ Κουλουσέφσκι), ΜακΚένι, Λοκατέλι, Ραμπιό – Κιέζα (89′ Κάιο Ζόρζε), Κεν (46′ Κουαδράδο).