Ίντερ – Αταλάντα 2-2: «Ποδοσφαιρική παράσταση» στο Σαν Σίρο! (hls)

Ίντερ και Αταλάντα αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στο «Σαν Σίρο», σε ένα άκρως θεαματικό παιχνιδί.

Οι «Νερατζούρι» ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση και με εκπληκτικό γυριστό του Λαουτάρο Μαρτίνες πήραν κεφαλί στο σκορ, μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα.

Στην συνέχεια οι «Μπεργκαμάνσκι» βελτίωσαν αισθητά το παιχνίδι τους, έπαιξαν ποδόσφαιρο κατοχής και «έφεραν τούμπα» το ματς με τα γκολ των Ρουσλάν Μαλινόφσκι (30′) και Ραφαέλ Τολόι (38′).

Ωστόσο η Ίντερ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και έφερε το ματς στα ίσια (2-2), στο 71ο λεπτό με τον Έντιν Τζέκο. Μάλιστα οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία να «κλέψουν» το τρίποντο στο 85′, καθώς ο Φεντερικό Ντιμάρκο αστόχησε από τα 11 βήματα.

Να σημειωθεί πως στο 88′ ο διαιτητής της αναμέτρησης, Μαρέσκα, ακύρωσε γκολ της Αταλάντα διότι είχε προηγηθεί αντικανονικό μαρκάρισμα.