Ίντερ-Μπολόνια 6-1: «Έβρεξε» γκολ στο Μιλάνο

Η Ίντερ δεν είχε όρεξη για πλάκα κόντρα στην Μπολόνια, η οποία «πλήρωσε» τα σπασμένα της ήττας των Μιλανέζων από την Ρεάλ Μαδρίτης.

Τρίτη νίκη σε τέσσερα παιχνίδια για την Ίντερ στο ιταλικό πρωτάθλημα (και μία ισοπαλία). Και μάλιστα με εμφατικό τρόπο, με την Μπολόνια να μένει στους 7 βαθμούς.

Λαουτάρο Μαρτίνεζ στο 6′, Σκρίνιαρ με την συμπλήρωση του ημιώρου και Μπαρέλα στο 34ο λεπτό, οι σκόρερ στο πρώτο ημίχρονο (3-0).

Στο 54′ ο Βετσίνο έκανε τα τέρματα των γηπεδούχων τέσσερα, με τον Τζέκο στο 63′ και στο 68′ να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη (6-0).

Το γκολ της τιμής πέτυχε στο 86′ ο Αρτούρ Θεάτε.

Η ομάδα του Μιλάνου αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Φιορεντίνα την Τρίτη (21/09). Την ίδια μέρα η Μπολόνια υποδέχεται την Τζένοα.