Ουντινέζε – Βενέτσια 3-0: Πρώτη και ευρεία νίκη στην σεζόν για τους γηπεδούχους (hls)

Η Ουντινέζε χωρίς να πιάσει κάποια υψηλά στάνταρ απόδοσης επικράτησε εύκολα της νεοφώτιστης Βενέτσια.

H Oυντινέζε για την δεύτερη αγωνιστική της Serie A υποδέχτηκε την Βενέτσια με τους γηπεδούχους να παίρνουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα αφού επικράτησαν με σκορ 3-0.

Η ομάδα του Λούκα Γκότι ήταν καλύτερη, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και απείλησε πολλές φορές την εστία του Λετσερίνι. Το σκορ άνοιξε στο 29ο λεπτό ο Ινάκιο Πουσέτο μετά από ασίστ του Ναουέλ Μολίνα ενώ ακολούθησε ένα ακόμα τέρμα στο 79 με σκόρερ τον Ντεουλοφέου για να έρθει και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μολίνα.

Η ομάδα του Πάολο Tzανέτι προσπάθησε αρκετά με την εικόνα της να μην είναι αρνητική αλλά και πάλι δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα με αποτέλεσμα να γνωρίσει δεύτερη συνεχόμενη ήττα με το ίδιο σκορ μετά από αυτήν της πρώτης αγωνιστικής απέναντι στην Νάπολι και οι δυο εκτός έδρας. Τρίτο διαδοχικό ματς μακριά από την Βενετία αυτό της επόμενης αγωνιστικής απέναντι στην Έμπολι με την Ουντινέζε να δοκιμάζεται στην έδρα της Σπέτσια.