Σασουόλο-Φιορεντίνα 3-1: Ανατροπή στα… πέναλτι με Μπεράρντι (hls)

Ο Ντομένικο Μπεράρντι ήρθε από τον πάγκο και με 2 πέναλτι μέσα σε 3 λεπτά υπέγραψε τη νίκη της Σασουόλο 3-1 επί της Φιορεντίνα.

Οι βιόλα ήλεγξαν απόλυτα την αναμέτρηση στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν με φωτοβολίδα του Μποναβεντούρα στο 31′ και είχαν δοκάρι με τον Καστροβίλι λίγο πριν το τέλος του 45λεπτου για να κάνουν το 0-2.

Ο Ντε Τζέρμπι έκανε 3 αλλαγές στο ημίχρονο και δικαιώθηκε καθώς ο Μπεράρντι που ήρθε από τον πάγκο, με 2 πέναλτι σε 3 λεπτά στο 59′ και το 62′ έκανε την ανατροπή.

Το τελικό 3-1 για την Σασουόλο έγραψε ο Λοπέζ στο 75′. Ο Κυριακόπουλος μπήκε στο ματς στο ημίχρονο και βοήθησε την ομάδα του να αντρέψει το σκορ και να φτάσει στη νίκη.