Οβιέδο-Τενερίφη 0-0: Κακοποίησαν το ποδόσφαιρο (hls)

Σε ένα κακό παιχνίδι στο "Νουέβο Κάρλος Ταρτιέρε" Οβιέδο και Τενερίφη έμειναν στο στείρο 0-0 σε ένα ματς που θα ξεχαστεί πολύ γρήγορα.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις,με τις δύο ομάδες να έχουν ως κύριο μέλημα να μη δεχτούν γκολ. Οι γηπεδούχοι είχαν την καλύτερη στιγμή τους στο 20ο λεπτό όταν ο Σοριάνο έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ, κοντινό πλασέ του Μπαστόν, ενώ οι Νησιώτες απείλησαν νωρίτερα στο 13΄, αλλά το σουτ του Θορίγια δεν βρήκε στόχο.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του παιχνιδιού ήταν ακόμη πιο αργός, με πολλά λάθη, αρκετά φάουλ και μηδαμινές επιθετικές προσπάθειες από τις δύο ομάδες.