Ιμπίθα – Σαραγόσα 2-2 : Μπάλα είναι… όλα γίνονται (hls)

Από ένα καλό ημίχρονο για κάθε ομάδα. Η Σαραγόσα στο πρώτο προηγήθηκε 2-0 και στο δεύτερο η Ιμπίθα αντέδρασε και πήρε δίκαια ισοπαλία 2-2.

Η Ιμπίθα είχε σκοράρει δεκατρείς φορές στα τελευταία τρια παιχνίδια πετυχαίνοντας ισάριθμες νίκες.

Η Σαραγόσα ήταν πέντε ματς χωρίς γκολ και με την χειρότερη επίθεση στο πρωτάθλημα, κι όμως… επειδή μπάλα είναι και όλα είναι δυνατά το σκορ ήταν 0-2 στο 24ο λεπτό με τους Φράντσο (15′) και Πέτροβιτς (24′) νσ σκοράρουν για πρώτη φορά φέτος.

Θα μπορούσε να είναι και χειρότερη η κατάσταση αλλά ο τερματοφύλακας Ντομίνγκεθ άντεξε στην πίεση ως το ημίχρονο αλλα και στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου σταματώντας Ιβάν (48′) και Σάινθ (50′).

Η Ιμπίθα είχε μια τελική στο ματς ως το 60ο λεπτό κι όμως… επειδή μπάλα είναι και όλα είναι δυνατά έβαλε δύο γκολ σε τριάμισι λεπτά με τον ίδιο σκόρερ τον Καστέλ (61′, 65′).

Στο τελευταιο εικοσάλεπτο δεν άλλαξε κάτι… από ένα καλό ημίχρονο και από έναν βαθμό για κάθε ομάδα.

Ιμπίθα (4/2/3/1) : Ντομίνγκεθ – Σιφουέντες (46′ Άλβαρο), Γολδάρ, Ιμπίθα, Εσκομπάρ – Ντιοπ (83′ Πέρεθ), Μολίνα – Ερέρα, Γκερέρο (73′ Απέν), Νόνο (46′ Ντάβο) – Καστέλ

Σαραγόσα (4/3/3) : Άλβαρες – Φρανθές, Γιουις Λόπεθ, Ζαΐρ, Τσαβαρία – Πέτροβιτς, Φράντσο (82′ Γκράου), Μπερμέχο (46′ Βάδα) – Σάινθ (68′ Ανχέλ), Ναρβάεθ (90+ Θαπατέρ), Ιβαν (68′ Χιμένεθ)