Σαραγόσα – Λεγανιές 0-2 : Αήττητη στην εποχή Ναφτί (hls)

Πριν πέντε μήνες η Λεγανιές είχε διαλύσει 5-0 την Σαραγόσα στο Ρομαρέδα… την νίκησε ξανά αυτή την φορά με 2-0 και βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη της δεύτερης κατηγορίας.

Με περισσότερο πάθος, λίγη τύχη και καλή οργάνωση αμυντικά η Λεγανιές προηγήθηκε δίκαια στο ημίχρονο της Σαραδόσα στο Ρομαρέδα.

Το γκολ το πέτυχε ο δανεικός από τον Ολυμπιακό στην Ισπανική ομάδα, Ραντζέλοβιτς ο οποίος κυνήγησε μέχρι τέλους την φάση του 15ου λεπτού, έβαλε την κόντρα στον τερματοφύλακα Άλβαρες και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Ο Ραντζέλοβιτς βρισκόταν στο γήπεδο κάτι λιγότερο από τρία λεπτά καθώς αντικατέστησε στο 12ο λεπτό τον Φέδε Βίκο ο οποίος τραυματίστηκε.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν πολλά. Η Σαραγόσα έκανε μικροευκαιρίες σε ένα ματς που οι φιλοξενούμενοι χάλασαν το ρυθμό, το είχαν στα μέτρα τους και πέτυχαν και δεύτερο γκολ με μακρινό σουτ του Γκάκου (65′).

Η Λεγανιές παραμένει αήττητη σε τέσσερα ματς με τον νέο προπονητή της Μεχντί Ναφτί και βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη.

Παράλληλα έβαλε τέλος στο εντυπωσιακό αήττητο σερί δεκατριών αγώνων της Σαραγόσα.

Σαραγόσα (4/3/3) : Άλβαρες – Φρανθές, Λόπεθ, Ζαΐρ, Νιέτο – Εγουαράς (70′ Πέτροβιτς), Φράντσο (81′ Ιβάν), Θαπατέρ (46′ Βάδα) – Νάνο (70′ Σάινθ), Μπερμέχο (46′ Ναρβάεθ), Άλβαρο

Λεγανιές (4/2/3/1) : Ριέσγκο – Παλένθια, Μπρούνο, Σέρχιο, Ερνάντεθ – Ρέθιο, Πάρδο (81′ Εράσο) – Φέδε Βίκο (12′ Ραντζέλοβιτς) , Γκάκου (70′ Περέα), Αρνάιθ (81′ Κιντιγιά) – Γκαρσές (70′ Μερίνο)