Ουέσκα – Έιμπαρ 2-0: Σεφτέ με το δεξί (hls)

Ανώτερη η Ουέσκα έκανε ποδαρικό με το δεξί στο πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας στην Ισπανία επικρατώντας της Έιμπαρ.

Φτωχό σε φάσεις το το πρώτο ημίχρονο που κυριάρχησε η Ουέσκα. Ένα αξιόλογο σουτ είχε με τον Νιγηριανό Κελέτσι Νουακαλί (18ο) και τρία λεπτά αργότερα σκόραρε με τον Χοακίν Μουνιόθ, που επέστρεψε από την Μάλαγα καθώς ολοκληρώθηκε ο δανεισμός του (1-0, 21ο λεπτό).

Εντελώς διαφορετική αγωνιστική συμπεριφορά από την Έιμπαρ που πίεσε για να φτάσει στην ισοφάριση χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στο 49ο λεπτό με τον Κόρπας. Η Ουέσκα στην πρώτη φάση που δημιούργησε κατόρθωσε να σκοράρει και να κλείσει το ματς με τον Σεοάνε να αξιοποιεί την πάσα του Μιγκέλ και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα (69ο λεπτό, 2-0).