Στον τελικό η Ινβερνές, έξω η Σέλτικ!

Σε ένα συγκλονιστικό στην εξέλιξή του παιχνίδι που έλαβε στο "Χάμπτεν Παρκ", η Ινβερνές νίκησε στην παράταση με 3-2 τη Σέλτικ και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Κυπέλλου Σκωτίας, κόντρα στη Φόλκερκ που αγωνίζεται στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία της χώρας!

Σε ένα συγκλονιστικό στην εξέλιξή του παιχνίδι που έλαβε στο “Χάμπτεν Παρκ”, η Ινβερνές νίκησε στην παράταση με 3-2 τη Σέλτικ και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Κυπέλλου Σκωτίας, κόντρα στη Φόλκερκ που αγωνίζεται στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία της χώρας!

Η ομάδα του Χιουζ είχε… χτυπήσει καμπανάκι πριν μερικές ημέρες όταν κράτησε τη Σέλτικ στο 1-1. Αυτή τη φορά, τα πράγματα έγιναν πιο ευνοϊκά γι αυτή, λόγω της αποβολής στο 54′ του βασικού τερματοφύλακα των “Κελτών”, Γκόρντον, φάση από την οποία ήρθε και το γκολ της ισοφάρισης. Η Ινβερνές κατάφερε να προηγηθεί για πρώτη φορά στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης, ο Γκουιντέτι ισοφάρισε, αλλά ο Ρέϊβεν στο 117 έδωσε τη χαριστική βολή στους επικείμενους πρωταθλητές.,