Στο 94′ η Μάδεργουελ έκλεψε τη νίκη από τη Ρέιντζερς (video)

Συνεχίζει την καλή πορεία ο Στήβεν Τζέραρντ και η Ρέιντζερς φθάνοντας τα 11 παιχνίδια χωρίς ήττα ! Οι διαμαρτυρόμενοι έχασαν τρεις βαθμούς στις καθυστερήσεις καθώς το γκολ του Χάρτλεϊ χάρισε στη Μάδεργουελ τον πρώτο της βαθμό μετά από τρεις αγώνες.Δύο γκολ πέτυχε στο δεύτερο ντεμπούτο του ο Λάφερτι μετά από 10 χρόνια.

Εξαιρετικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους που προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με τον Τζόνσον που σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Μάδεργουελ. Η απάντηση ήταν άμεση με τον Βορειοιρλανδό Κάιλ Λάφερτι να ισοφαρίζει σε 1-1 με την συμπλήρωση 15 λεπτών στην αναμέτρηση. Η Μάδεργουελ ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ με το γκολ του ΜακΧιού 3 λεπτά αργότερα για να έρθει και πάλι ο Λάφερτι να φέρει το ματς στα ίσα στο 38ο λεπτό μετά την ασίστ του Ταβερνιέ. Ο πρώην επιθετικός της Χαρτς, ήρθε πριν λίγες μέρες στην ομάδα και πλέον διανύει την δεύτερη θητεία του στη Ρέιντζερς μετά την περίοδο 2008-2012.

Λίγο πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο το γκολ του Εγιάρια έδωσε στους φιλοξενούμενους το προβάδισμα που κρατούσε μέχρι το 94ο για να έρθει ο Χάρτλεϊ να διαμορφώσει το τελικό 3-3.
Χωρίς νίκη παραμένει η Μάδεργουελ που βρίσκεται στην προτελευταία θέση του πίνακα της ”Premiership” πάνω από την Νταντί που ακόμα δεν έχει πόντο.Την ερχόμενη αγωνιστική σειρά για την Ρέιντζερς παίρνει το μεγάλο ντέρμπι με την ομάδα να δοκιμάζεται στο ”Σέλτικ Πάρκ” κόντρα στην μεγάλη της αντίπαλο Σέλτικ.