Εκπληκτικό ματς με έξι γκολ στην Οστάνδη

Εντυπωσιακή ήταν η εξέλιξη του ματς ανάμεσα στην τέταρτη της βαθμολογίας Οστάνδη και την προτελευταία Μουσκρόν με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 3-3.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ενώ στις αρχές της επανάληψης έκαναν το 2-0. και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα κυλήσει υπέρ τους, η ομάδα της Βαλλονίας μείωσε το σκορ με κεφαλιά του Ντουζέν στο 58′ και ισοφάρισε με εξαιρετική προσπάθεια του νέου αποκτήματός της Βιόλα στο 64′.

Ο Λουκακού (αδερφός του Ρομέλου που αγωνίζεται στην Εβερτον), όμως, στο 82′ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην Οστάνδη, αλλά ο Μάρκοβιτς δυο λεπτά πριν το τέλος του ματς διαμόρφωσε το τελικό 3-3.