Σιντ Τρούιντεν – Σταντάρ: 1-2 : «Τρένο» από τη Λιέγη (hls)

Μετά από ενάμιση χρόνο η Σταντάρ κατάφερε να πετύχει τρίτη συνεχόμενη νίκη. Ντεμπούτο Ζινγκερνάγκελ στην επανάληψη για τη Σταντάρ.

Χωρίς να εντυπωσιάσει κατάφερε να προηγηθεί με τον Ρουμάνο Ντένις Ντράγκους να παίρνει την ασίστ από τον Αμαλάχ και να φτάνει τα τρία γκολ στο πρωτάθλημα (0-1, 26ο λεπτό). Ανύπαρκτη η Σιντ Τρούιντεν στο πρώτο ημίχρονο δέχτηκε και άλλο γκολ με τον αρχηγό της Λάιστνερ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του μετά το γύρισμα του Μπαλικβίσα (0-2, 43ο λεπτό).

Εντελώς διαφορετική η Σιντ Τρούιντεν στην επανάληψη έπαιξε μονότερμα την Σταντάρ και κατάφερε να ξαναμπεί στο ματς με το πέναλτι που έκανε ο Μποκαντί σε προσπάθεια του Λάιστνερ και την εκτέλεση του Μπρουλς (1-2, 63ο λεπτό). Η Σταντάρ Λιέγης έκανε αλλαγές με τον δανεικό από τον Ολυμπιακό, Φίλιπ Ζινγκερνάγκελ, να κάνει ντεμπούτο και την ομάδα του να έχει δοκάρι με τον Ντάβιντα στο 74ο λεπτό.