Ουνιόν-Οστάνδη 1-1: Έχασε ένα ημίχρονο και βαθμούς (hls)

Η Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ άχασε βαθμούς από την Οστάνδη (1-1) σε αναμέτρηση για την 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Οστάνδη μπήκε εξαιρετικά στο γήπεδο, κυκλοφόρησε καλύτερα τη μπάλα και πρηγήθηκε στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης με πολύ ωραίο σουτ του Ντ’ Αρπινό απο μεγάλη απόσταση. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν, πήραν τα ηνία της αναμέτρησης μετά το 25ο λεπτό, χωρίς όμως να δημιουργήσουν κλασσικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και με ένα σουτ του Τεούμα στα χέρια του Σέρπεν να είναι η καλύτερη στιγμή τους σε αυτό το διάστημα.

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Η Ουνιόν πίεσε αρκετά μετά το 65ο λεπτό, έχασε τρεις σημαντικές ευκαιρίες με τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος Ουντάβ, που όμως βρήκε δίχτυα στο 83′ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα (1-1).