Σαρλερουά – Aντβέρπ 1-1: Μπορούσαν και την νίκη οι γηπεδούχοι (hls)

Η ομάδα του Στιλ είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις του ματς φτάνοντας κοντά στην ολική ανατροπή.

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Βελγίου η Σαρλερουά υποδέχτηκε την Αντβέρπ με τις δυο ομάδες να ολοκληρώνουν την αναμέτρηση ισόπαλες με σκορ 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, δημιούργησαν αρκετές καλές στιγμές κυρίως με τον Νίκολσον χωρίς όμως να καταφέρουν να παραβιάσουν την εστία του Μπιτέζ. Κόντρα στην ροή του ματς η ομάδα του Πρίσκε βρήκε γκολ με τον Φίσερ στο 38ο λεπτό του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, η Σαρλερουά βρήκε σχετικά νωρίς το τέρμα της ισοφάρισης στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ζαρουρί (57΄) και έχασε τεράστια ευκαιρία στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Μπεντιά να σημαδεύει το δοκάρι και το ματς να ολοκληρώνεται ισόπαλο.

Την επόμενη αγωνιστική υπάρχει το ντέρμπι του Σαρλερουά ανάμεσα στην Ολιμπίκ και την Σπόρτινγκ ενώ η Αντβέρπ θα υποδεχτεί την Γκενγκ.