Περίπατος της Πόρτο στη Μαδέιρα (video)

Η Πόρτο πέρασε νικηφόρα (4-0) από την έδρα της Μαδέιρα και πλησίασαν την πρωτοπόρο Σπόρτινγκ στους δύο βαθμούς.

Η Πόρτο πέρασε νικηφόρα (4-0) από την έδρα της Μαδέιρα και πλησίασαν την πρωτοπόρο Σπόρτινγκ στους δύο βαθμούς. Οι “Δράκοι” αν και τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Οσβάλντο στο 54′, δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στο τρίποντο.

Μέχρι τα μισά του πρώτου ημιχρόνου είχε… ξεκαθαρίσει ποιος θα κατακτούσε τη νίκη, καθώς μέχρι εκείνο το σημείο η Πόρτο είχε “χτυπήσει” τρεις φορές. Το αυτογκόλ του Ζοαζίνιο στο 12′ έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Μπαχίμι πέτυχε το 0-2. στο 22′ ο Κορόνα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 με τον Περέιρα στις καθυστερήσεις να γράφει το τελικό 0-4.

Με την ήττα αυτή η Μαδείρα παρέμεινε στους επτά βαθμούς και ακριβώς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού…