Tη σφυροκόπησε…

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με εντυπωσιακή αντεπίθεση στο β' ημίχρονο νίκησε 4-2 τη Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με εντυπωσιακή αντεπίθεση στο β’ ημίχρονο νίκησε 4-2 τη Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο. Τα “σφυριά” βρέθηκαν να προηγούνται 2-0 από δυο πέναλτι στα οποία υπέπεσαν οι Εβρά και Βίντιτς εκτέλεσε εύστοχα ο Νόμπλ (11′, 25′).

Ο Σέρβος γλίτωσε την κόκκινη κάρτα για φάουλ στο Μπα και στη συνέχεια “μίλησε” ο Γουέιν Ρούνεϊ ο οποίος με τρία δικά του γκολ (65′, 73′, 79’πεν  έκανε την ανατροπή και βοήθησε τη Μάντσεστερ να ξεφύγει 8 βαθμούς από την Αρσεναλ (που έχει δυο ματς λιγότερα). Το τέταρτο γκολ πέτυχε ο Eρνάντεζ στο 84′.

Γουέστ Χαμ (Αβραάμ Γκραντ): Γκριν, Απσον, Ντα Κόστα, Μπριτζ, Γιάκομπσεν, Πάρκερ, Χίτσλσμπέργκερ, Νομπλ (83′ Κιν), Ο’Νιλ (83′ Ομπινα), Κόουλ (68′ Πικιόν), Μπα
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αλεξ Φέργκιουσον): Κιούστσακ, Εβρά (46′ Ερνάντες), Σμόλινγκ, Βίντιτς, Φάμπιο, Γκιγκς, Παρκ (64′ Μπερμπάτοφ), Κάρικ, Βαλένσια, Γκίμπσον, Ρούνεϊ (87′ Νάνι)