Σκόνταψε η Τσέλσι

Γκέλαρε η Τσέλσι παραχωρώντας ισοπαλία 1-1 στη Φούλαμ και έχασε πολύτιμο έδαφος στην διεκδίκηση του τίτλου στο πρωτάθλημα της πρέμιερ λιγκ.

Στο πλαίσιο της Boxing day των Αγγλών η Τσέλσι υποδέχθηκε στα Σταμφοντ Μπρίτζ την συμπολίτισσα της Φούλαμ και μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο οι «μπλέ» του Βίλας Μπόας άνοιξαν το σκορ στο 2ο λεπτό του 2ου ημιχρόνου με τον Ισπανό Χουάν Μάτα να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Η Φούλαμ όμως δεν το έβαλε κάτω βγήκε στην επίθεση και στο 56′ με σκόρερ το Ντέμπσει ισοφάρισε σε 1-1 σκορ το οποίο ήταν και το τελικό του παιχνιδιού στο Λονδίνο