Μπράιτον – Κρίσταλ Πάλας 1-2: “Απόδραση” στις καθυστερήσεις (vid)

Με γκολ του Μπεντέκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων η Κρίσταλ Πάλας επικράτησε 2-1 της Μπράιτον στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 25ης αγωνιστικής της Premier League και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 28ο λεπτό με απίθανο γκολ του Ματετά με τακουνάκι και το 0-1 έμεινε έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος η Μπράιτον ανέβασε την απόδοση της και μπόρεσε να ισοφαρίσει στο 55ο λεπτό με τον Βέλτμαν.

Παρόλα αυτά, η Κρίσταλ Πάλας δεν πτοήθηκε και όπως αποδείχθηκε δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα. “Χτύπησε” στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπεντέκε και κατάφερε να φύγει από το Μπράιτον με μία πολύ σημαντική νίκη.

Ένα αποτέλεσμα που την φέρνει στη 13η θέση της Premier League με 32 βαθμούς και της δίνει βαθμολογική ανάσα για τη συνέχεια. Όσο για τη Μπράιτον, έμεινε για τρίτο σερί ματς μακριά από τις νίκες και υποχώρησε στην 16η θέση.