Σκόραρε πάλι ο Μιλιβόγεβιτς

Η Κρίσταλ Πάλας επέστρεψε στις νίκες μετά από 3 αγωνιστικές και με το 2-0 απέναντι στη Φούλαμ βρίσκεται στη 14η θέση της βαθμολογίας της Πρέμιερσιπ. Ισοπαλίες στα ματς Μπέρνλι-Σαουθάμπτον και Μπράιτον Γουότφορντ.

Τα τέρματα της αναμέτρησης σημείωσαν Ο Μιλιβόγεβιτς με πέναλτι στο 25ο λεπτό και ο Σλαπ στο 87ο λεπτό.
Ήταν η 4η ήττα στα τελευταία πέντε ραντεβού πρωταθλήματος για τους φιλοξενούμενους που εξακολουθούν να βρίσκονται στην ζώνη του υποβιβασμού με συγκομιδή 17 βαθμών έως τώρα.

Σε ντέρμπι ομάδων που παλεύουν για την παραμονή, Μπέρνλι και Σαουθάμπτον πήραν από έναν βαθμό φτάνοντας στους 24 και απέχοντας 5 από την επικίνδυνη ζώνη.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ του Ρέντμποντ στο 55ο λεπτό και οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα με γκολ του Μπαρνς με πέναλτι στο 4ο των καθυστερήσεων.
Η Μπέρνλι έμεινε αήττητη για 6η συνεχόμενη αγωνιστική και η Σαουθάμπτον για 5η συνεχόμενη.

Χωρίς νικητή αλλά και χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε και η αναμέτρηση της Μπράιτον με τη Γουότφορντ.
Οι γηπεδούχοι σταμάτησαν με την ισοπαλία αρνητικό σερί τριών ηττών το πρωτάθλημα και δεν έχουν νίκη στα τελευταία 5 στο πρωτάθλημα,ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν επικρατήσει σε 1 από τα τελευταία 7 παιχνίδια τους στο πρωτάθλημα.