Γουλβς – Μπόρνμουθ 0-1: “Απόδραση” από το “Μολινό”! (highlights)

Mε γκολ του Σεμένιο, η Μπόρνμουθ επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 των Γουλβς σε εξ' αναβολής παιχνίδι για την 29η αγωνιστική της Premier League και "σκαρφάλωσε" στην πρώτη δεκάδα του αγγλικού πρωταθλήματος.

Mε γκολ του Σεμένιο, η Μπόρνμουθ επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 των Γουλβς σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 29η αγωνιστική της Premier League και “σκαρφάλωσε” στην πρώτη δεκάδα του αγγλικού πρωταθλήματος.

Τα “κεράσια” έπαιξαν εντυπωσιακό ποδόσφαιρο για ένα ημίχρονο και έχασαν σωρεία ευκαιριών, ενώ ο τερματοφύλακας των Γουλβς, Ζοσέ Σα έκανε σημαντικές επεμβάσεις και κράτησε την ομάδα του “ζωντανή”.

Η επιμονή των φιλοξενούμενων έφερε “καρπούς” στο 37ο λεπτό, καθώς η Μπόρνμουθ άνοιξε το σκορ με τον Σεμένιο και απέκτησε προβάδισμα σε ένα σημαντικό σημείο του αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος οι Γουλβς πίεσαν την αντίπαλο τους, η οποία αγωνίστηκε στα τελευταία είκοσι λεπτά με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Κερκέζ με κόκκινη κάρτα, ωστόσο ήταν “φλύαροι” και δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα.