Νιούκαστλ-Τότεναμ 4-0: Την υποχρέωσε στη βαρύτερη ήττα της (highlights)

Η Νιούκαστλ με εξαιρετική απόδοση από το 30' κι έπειτα ανάγκασε την Τότεναμ στη μεγαλύτερη σε έκταση ήττα της, 4-0 και εξακολουθεί να έχει ευρωπαϊκές ελπίδες.

Στο ξεκίνημα οι φιλοξενούμενοι έφταναν με ευκολία στην περιοχή της Νιουκάστλ και είχαν καλές στιγμές με τον Βέρνερ να αστοχεί στο 7′ και το 17′. Ο ρυθμός έπεσε για λίγο, αλλά από το 30′ και μετά όλα ήταν ασπρόμαυρα. Ο Ίσακ δε δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ μετά από ασίστ του Γκόρντον, ενώ ο Άγγλος 2 λεπτά αργότερα εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Πόρο για να γράψει το 2-0.

Με τον ίδιο ρυθμό ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο, με τον Ίσακ να χάνει ευκαιρία στο 48′, αλλά 3 λεπτά αργότερα να βρίσκει δίχτυα για το 3-0. Παρά τις αλλαγές του Ποστέκογλου η Τότεναμ ήταν κατώτερη των περιστάσεων και αν δεν κατέβαζε ταχύτητα η Νιούκαστλ το σκορ θα “έγραφε” κι άλλα.

Στο 81′ ο Κραφτ είχε πλασέ στο δοκάρι, ενώ στο 87′ ο Σερ στο 16ο κόρνερ που κέρδισε η ομάδα του με κεφαλιά έκλεισε το σκορ.