Εύκολα η Ντιναμό Μόσχας

Η Ντιναμό Μόσχας επικράτησε με 3-0 της Τέρεκ Γκρόζνι εντός έδρας και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας της ρωσικής Πρέμιερ Λιγκ, λίγες μέρες πριν υποδεχτεί τον Παναθηναϊκό.

Η ομάδα του Στάνισλαβ Τσερσέσοφ έφτασε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στους 25 πόντους με ένα ματς λιγότερο (13 έναντι 14), ενώ η δεύτερη Κράσνονταρ έχει 27 και η πρωτοπόρος Ζενίτ 35.

Οι γηπεδούχοι παρά την απουσία του τραυματία Ντενίσοφ και τις τιμωρίες των Μπούτνερ και Βενγκέρ δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα, καθώς είχαν σε πολύ καλή μέρα τους Κουράνι και Κοκόριν.

Ο δεύτερος άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό, ενώ ο Γερμανός έκανε το 2-0 στο 28′, πριν σφραγίσει τη νίκη στο 86ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.