Φούλαμ – Λούτον 1-0: Το πίστεψε περισσότερο! (highlights)

Η Φούλαμ επικράτησε με 1-0 της Λούτον για την 5η αγωνιστική της Premier League, με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν χωρίς βαθμό!

Η Φούλαμ, στο 100ο παιχνίδι του Μάρκο Σίλβα στον πάγκο της ομάδας, πήρε τη νίκη απέναντι στην Λούτον με 1-0 με γκολ του Βινίσιους.

Οι γηπεδούχοι, ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο από την αρχή του ματς, είχαν την κατοχή και πέτυχαν την δεύτερη τους νίκη στο πρωτάθλημα φτάνοντας τους επτά βαθμούς.

Φούλαμ και Λούτον, βρέθηκαν αντιμέτωπες στην Premier League, για πρώτη φορά μετά το 1959-1960 ενώ τελευταία φορά που αναμετρήθηκαν, οι κότατζερς, είχαν επικρατήσει με 7-0(τον Μάιο του 2022).

Η Λούτον, ξεκίνησε με 5-3-2, δίνοντας κυρίως το βάρος στην άμυνα ενώ προσπαθούσε να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις.

Στο 26 έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Μπράουν που σημάδεψε το δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μάρκο Σίλβα προχώρησε σε διπλή αλλαγή με Βινίσιους και Ιβόμπι, με τον πρώτο τρία λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς, να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Αυτό ήταν και το μοναδικό γκολ της αναμέτηρης, η οποία είχε αρκετές καλές στιγμές.

Φούλαμ: Λέον, Τέτε, Ντιόπ, Ριμ, Καστάνιε, Ριντ(62΄Ιβόμπι), Παλίνια, Περέιρα(81΄Κέρνι), Γουίλσον(81΄Ντε Κόρδοβα Ριντ), Χιμένες(62΄Κάρλος Βινίσιους), Γουίλιαν(91 Μπάσεϊ)

Λούτον: Καμίνσκι, Μπελ, Λόκιερ, Άντερσεν, Μπερκ(82΄Γούντροου), Καμπορέ, Λοκόνγκα(Μπανζού), Νακάμπα, Τσονγκ(75΄Αντεμπάγιο), Μόρις(75΄Ογκμπένι), Μπράουν(74΄Ντόουτι)