Νότιγχαμ Φ. – Τσέλσι 1-1: Της… έκοψε την όρεξη! (hls)

Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Νότιγχαμ Φόρεστ με την Τσέλσι για την 18η αγωνιστική της Premier League

Χωρίς νικητή (1-1) έληξε το παιχνίδι της Νότιγχαμ με την Τσέλσι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 18ης αγωνιστικής.

Οι “μπλε” μπήκαν περισσότερο δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο 16΄ με τον Στέρλιγγκ δείχνοντας ότι έχουν τη δυνατότητα να φύγουν με το πολύτιμο διπλό που θα τους έφερνε κοντά στην εξάδα.

Παρ΄ όλα αυτά σταδιακά η Φόρεστ βελτιώθηκε, πάτησε καλύτερα στο γήπεδο και έχασε σπουδαίες ευκαιρίες κυρίως με τον Αβονίγι για να φτάσει στην ισοφάριση. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν ακόμη περισσότερο και πλησίασαν στο γκολ στο 55΄ αλλά από το θαυμάσιο σουτ του Γκίμπς – Ουάιτ, η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι του Κέπα και απομακρύνθηκε.

Οκτώ λεπτά αργότερα, επιβραβεύτηκε η ανωτερότητα των ποδοσφαιριστών της Νότιγχαμ που πέτυχαν γκολ με τον Οριέ για να διαμορφώσουν το τελικό 1-1