Τσέλσι – Λιντς 3-2: Τη λύγισε στις καθυστερήσεις (hls)

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ πήρε μια πολύ δύσκολη νίκη στις τελευταίες στιγμές του αγώνα.

Η Τσέλσι υποδέχτηκε την Λιντς για την 16η αγωνιστική της Premier League με τους γηπεδούχους να παίρνουν μια δύσκολη νίκη με σκορ 3-2.

Το παιχνίδι ήταν πάρα πολύ ανταγωνιστικό με τις δυο ομάδες μετά τα πρώτα 25 λεπτά να σκοράρουν με μεγάλη συχνότητα και να προσφέρουν και αρκετά καλό θέαμα σε όσους παρακολούθησαν την αναμέτρηση.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 28ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ραφίνια για να απαντήσει ο Μάουντ 14 λεπτά αργότερα για τους “μπλε”. Στο δεύτερο μέρος ακολούθησαν 3 ακόμη τέρματα, δυο για τους γηπεδούχους με πέναλτι στα οποία εκτέλεσε ο Ζορζίνιο (58΄,90+4). Το δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους σημείωσε ο Γκέλχαρντ στο 83ο λεπτό.

Η Τσέλσι πλέον στους 36 βαθμούς και η Λιντς στους 16.