Premier League: “Ανάσανε” η Νιουκάστλ (hls)

Σημαντική νίκη πήρε η Νιουκάστλ στην έδρα της, καθώς επικράτησε 1-0 της Μπέρνλι, ισόπαλες 1-1 ήρθαν η Σαουθάμπτον με την Μπράιτον.

Νιουκάστλ – Μπέρνλι 1-0

Με γκολ του Γουίλσον στο 40ο λεπτό, η Νιουκάστλ κέρδισε την Μπέρνλι και κατέκτησε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην Premier League.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες με 10 βαθμούς στην 18η θέση, αν και η Νιουκάστλ έχει ένα παιχνίδι περισσότερο.

Σαουθάμπτον – Μπράιτον 1-1

Το τέρμα του Μοπά στο 98ο λεπτό έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην Μπράιτον και διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο St. Mary’s Stadium. Η Σαουθάμπτον είχε ανοίξει το σκορ με τον Μπρόχα στο 29ο λεπτό.