Premier League: “Λύκοι” και “Αλεπούδες” δίχως… δόντια (vids)

ημαντικούς βαθμούς έχασαν οι Γουλβς και η Λέστερ, καθώς οι πρώτοι ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στην έδρα τους με την Μπάρνλεϊ και η δεύτερη δεν μπόρεσε να κερδίσει εκτός έδρας τη Σαουθάμπτον (2-2). Βαθμολογική απώλεια και για τη Γουέστ Χαμ.

Σημαντικούς βαθμούς έχασαν οι Γουλβς και η Λέστερ, καθώς οι πρώτοι ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στην έδρα τους με την Μπέρνλι και η δεύτερη δεν μπόρεσε να κερδίσει εκτός έδρας τη Σαουθάμπτον (2-2). Βαθμολογική απώλεια και για τη Γουέστ Χαμ, αφού τα “Σφυριά” ήρθαν ισόπαλα 1-1 με την Μπράιτον στο Λονδίνο!

Γουέστ Χαμ – Μπράιτον 1-1

Αν και η Γουέστ Χαμ προηγήθηκε νωρίς στο παιχνίδι με το γκολ του Σούτσεκ στο 5ο λεπτό, έχασε τελικά δύο σημαντικούς βαθμούς από τη “μαχητική” Μπράιτον, η οποία ισοφάρισε σε 1-1 με εντυπωσιακό ψαλιδάκι του Μοπέ στο 89′ και έφυγε από το Λονδίνο με ένα σημαντικό αποτέλεσμα.

Γουλβς – Μπέρνλι 0-0

Επιθετικός “μονόλογος” ήταν το παιχνίδι των Γουλβς με την Μπέρνλι για τους γηπεδούχους, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι άντεξαν στην πίεση της ομάδας του Μπρούνο Λάγκε και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας στο “Molineux”.

Σαουθάμπτον – Λέστερ 2-2

“Μοιρασιά” στο “St. Mary’s Stadium”, καθώς η Σαουθάμπτον και η Λέστερ ήρθαν ισόπαλες 2-2 σε ένα “χορταστικό” παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Μπέντναρεκ, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Έβανς στο 22′, ωστόσο η Σαουθάμπτον πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 34ο λεπτό με τον Άνταμς. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Μάντισον στο 49ο λεπτό.

To δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης άρχισε με καθυστέρηση, εξαιτίας έκτακτου ιατρικού περιστατικού με φίλαθλο.