Σαρωτική η Τότεναμ

Το 2 στα 2 έκανε η Τότεναμ στην Πρέμιερ Λιγκ επικρατώντας με το ευρύ 4-0 της ΚΠΡ.

Οι Λονδρέζοι έπαιξαν εντυπωσιακά κατά διαστήματα και με μια επιβλητική εμφάνιση καθάρισαν την υπόθεση νίκη στο πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 12΄ο Σαντλί ανοιξε το σκορ για να ερθει ο Ντάιερ στο 30′ και να διπλασιάσει τα τερματα των «πετεινών». Στο, 37ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του ο Σαντλί ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 65ο λεπτό ο Αντεμπαγιόρ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Σε άλλο ματς της 2ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ η Χαλ παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Στόουκ Σιτι.
Οι γηπεδούχοι αν και έπαιξαν για περίπου 80 λεπτά με δέκα παίκτες (αποβολή Τσέστερ στο 14΄) προηγήθηκαν με το γκολ του Νίκιτσα Γέλαβιτς στο 42ο λεπτό, αλλά δεν άντεξαν και ισοφαρίστηκαν στο 84΄ από τον Σόουκρος.