Απίθανη εξάρα του Εκουαδόρ στην Κολομβία!

Με το εντυπωσιακό 6-1 διέλυσε το Εκουαδόρ την Κολομβία σε παιχνίδι που έγινε στο Estadio Rodrigo Paz Delgado του Κίτο.

Με το εντυπωσιακό 6-1 διέλυσε το Εκουαδόρ την Κολομβία σε παιχνίδι που έγινε στο Estadio Rodrigo Paz Delgado του Κίτο για την προκριματική φάση του Παγκόσμιου Κυπέλλου του Κατάρ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Αρμπολέδα, ενώ στο 9ο λεπτό ο Μένα Ντελγάδο έκανε το 2-0. Το τρίτο τέρμα τυ Εκουαδόρ πέτυχε ο Εστράδα Μαρτίνες στο 32΄ και το 4-0 έκανε ο Αρεάγα στο 39ο λεπτό. Οι Κολομβιανοί μείωσαν στο 45′ με πέναλτι του Χάμες Ροντρίγκες, ωστόσο το Εκουαδόρ ήταν… ασταμάτητο και με γκολ του Πλάτα στο 78′ και του Εστουπινάν στο 91′ ολοκλήρωσαν τον θρίαμβο τους. Μάλιστα οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν στα τελευταία δέκα λεπτά και με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε ο Πλάτα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.