Στην κορυφή το Λουξεμβούργο

Στην κορυφή του δευτέρου ομίλου της τέταρτης κατηγορίας του Nations League ανέβηκε το Λουξεμβούργο που νίκησε εύκολα με 3-0 εκτός έδρας το Σαν Μαρίνο. Στο άλλο ματς του ομίλου Μολδαβία και Λευκορωσία έμειναν στο 0-0. Οι Λευκορώσοι έχουν τέσσερις βαθμούς και είναι στην δεύτερη θέση.

ΜΟΛΔΑΒΙΑ – ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ

Σε ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις και τις δύο ομάδες να προσέχουν αρκετά την άμυνά τους, Μολδαβία και Λευκορωσία έμειναν στο 0-0. Οι γηπεδούχοι ρίσκαραν στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν βρήκαν το γκολ που θα τους δώσει το τρίποντο! Σχετικά εύκολα η Λευκορωσία πήρε την ισοπαλία!

Μολδαβία : Τσοσέλεβ, Γκράουρ, Πόσματς, Επουρεάνου, Ρεάμπτσιουκ, Τσαρπ (Τσότσιουτς), Γκάτσκαν, Γκινσάρι, Ιονίτσα, Αντόνιουτς (Πλάτιτσα), Νικολαέσκου (Νταμάσκαν)

Λευκορωσία : Τσέρνικ, Σίτοφ, Μαρτίνοβιτς, Πολίτεβιτς, Βολόντκο, Ντράγκουν, Μπρεσάν (Κέντις), Μαέβσκι, Νεχάιτσικ (Μπελάνοβιτς), Λάπτεφ (Σάροκα), Στασέβιτς

ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ – ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ

Εύκολη νίκη για το Λουξεμβούργο στην έδρα του Σαν Μαρίνο! Το ματς τελείωσε από το πρώτο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν νωρίς, μόλις στο 9ο λεπτό με τον Σανότ. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Τζόατσιμ έκανε το 0-2 και σφράγισε την νίκη. Ένα γκολ του Σινάνι (52’) έγραψε το τελικό 0-3 για το Λουξεμβούργο που έκανε το δύο στα δύο και είναι στην κορυφή του τετάρτου ομίλου της τέταρτης κατηγορίας.

Σαν Μαρίνο : Μπενεντετίνι, Μπρόλι, Σιμοντσίνι, Παλάτσι, Μπατιστίνι, Γκολινούτσι (Λουνάντεϊ), Τζάρντι, Γκραντόνι, Μπεράρντι (Τομασίνι), Βιταϊόλι, Ρινάλντι

Λουξεμβούργο : Μόρις, Γιάνς, Σανότ (Γένις), Μαρτίνς, Κάρλσον, Ο. Τιλ (Β. Τιλ), Φίλιπς, Μπαρέιρο (Μουτς), Σινάνι, Ντα Μότα, Τζόατσιμ