Νίκη μόνο… 1-0 για την Βοσνία

Η Βοσνία νίκησε πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 1-0 την Αυστρία. Οι Βόσνιοι πέτυχαν την δεύτερη νίκη τους στο Nations League με σκόρερ τον Τζέκο. Οι Αυστριακοί στην πρεμιέρα τους απογοήτευσαν!

Οι Βόσνιοι θα μπορούσαν να έχουν τελειώσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο όμως οι Τζέκο και Σούνγιτς έχασαν αρκετές ευκαιρίες να βάλουν μπροστά στο σκορ την ομάδα του Ρόμπερτ Προζινέτσκι! Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε. Η Βοσνία συνέχισε την πίεση και μετά από ένα ατομικό λάθος του Αρναούτοβιτς στο 78ο λεπτό, ο Τζέκο κατάφερε να σκοράρει και να δώσει την νίκη στην ομάδα του με το φτωχό για την εικόνα της, 1-0!

Βοσνία : Σέχιτς, Τοντόροβιτς, Σούνγιτς, Ζουκάνοβιτς, Τσίβιτς, Μπέσιτς, Σάριτς, Πιάνιτς (Κρούνιτς), Βίσκα (Ζάκαριτς), Ντούλιεβιτς (Μπάγιτς), Τζέκο

Αυστρία : Λίντνερ, Ιλσάνκερ (Σάουμπ), Πρεντλ, Χίντερεγκερ, Λάινερ, Λαζάρο, Ζούλι, Γκρίλιτς (Μπούργκσταλερ), Άλαμπα, Γκρεγκόριτς (Σάμπιτσερ), Αρναούτοβιτς