Ουγγαρία – Τουρκία 2-0: Νίκη – πρόκριση για τους Μαγυάρους

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο η Ουγγαρία εκμεταλλεύτηκε τη συντριβή της Ρωσίας στο Βελιγράδι και προβιβάστηκε στην πρώτη κατηγορία του Nations League.

Οι Μαγυάροι άνοιξαν το σκορ με τον Σίγκερ στο 57΄, οι Τούρκοι τα έπαιξαν όλα για όλα για να σώσουν έστω την ισοπαλία, όμως ο Βάργκα πέτυχε το 2-0 στο 95΄ μέσα σε αποθέωση και σφράγισε την πρόκριση. Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν για τη νίκη που θα τους επέτρεπε να «κλέψουν» το εισιτήριο στην τελευταία στροφή, αλλά αντ΄ αυτού βρέθηκαν στην τελευταία θέση του ομίλου και υποβιβάστηκαν την τρίτη κατηγορία, αφού υστέρησαν στην ισοβαθμία με τους Σέρβους στους 6 βαθμούς.