Nations League: Γιβραλτάρ – Λιχτεστάιν 1 – 1

Ανέβηκαν στην 3η κατηγορία οι Ίβηρες μετά από το ισόπαλο αποτέλεσμα της τελευταίας αγωνιστικής στην φάση των ομίλων.

Γιβραλτάρ και Λιχτενστάιν αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1 – 1 για τον 2ο όμιλο, με τους γηπεδούχους μετά από αυτό το αποτέλεσμα να πανηγυρίζουν την άνοδο τους στην 3η κατηγορία του Nations League.

Η ομάδα του Τζούλιο Ρίμπας πήρε το προβάδισμα από αυτογκόλ του Φρόμελτ στο 17ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν ένα λεπτό πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Φρικ, χωρίς όμως να επηρέαζει τελικά σε τίποτα η συγκεκριμένη εξέλιξη.

Οι Ίβηρες ολοκλήρωσαν με επιτυχία την πορεία τους στον όμιλο αφού έκλεισαν τις υποχρεώσεις τους απέναντι σε Λιχτενστάιν και Σαν Μαρίνο αήττητοι, με απολογισμό 2 νίκες και 2 ισοπαλίες.