Μολδαβία-Ανδόρα 2-1: «Κλειδί» τα… πέναλτι (hls)

Η Μολδαβία έκαμψε την αντίσταση της Ανδόρας με 2-1 και έφτασε τους 7 βαθμούς στον 1ο όμιλο της League D του Nations League.

Η Μολδαβία πανηγύρισε το δεύτερο τρίποντο της στο φετινό Nations League, κερδίζοντας στο Κισινάου με 2-1 την Ανδόρα. Κατά αυτόν τον τρόπο οι Μολδαβοί έφτασαν τους 7 βαθμούς στον 1ο όμιλο της League D του Nations League. Στους τέσσερις βαθμούς έμεινε η Ανδόρα που στάθηκε μια χαρά αλλά δύο πέναλτι της κόστισαν.

Στο 26ο λεπτό ο Μιχαίλ Καϊμάτσοβ άνοιξε το σκορ από το σημείο του πέναλτι, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και με τον Μάρκιο Βιέιρα ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε τελικά στο 50ο λεπτό (πέναλτι) με τον Ιόν Νικολαέσκου να σκοράρει για δεύτερο διαδοχικό ματς και να φτάνει τα τρία γκολ στο Nations League.