Σλοβενία-Σερβία 2-2: (Χ)αμένοι και οι δύο (hls)

Σλοβενία και Σερβία έμειναν στο 2-2 στο «Στόζιτσε» για την 4η αγωνιστική του 4ου Ομίλου της Β’ Κατηγορίας του Nations League.

Ένα αποτέλεσμα που δεν ευνοεί καμία από τις δύο. Η Σλοβενία έμεινε στην τελευταία θέση έναν πόντο πίσω από την Σουηδία, ενώ η Σερβία τρεις πίσω από την πρώτη Νορβηγία.
Η Σερβία ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε στο 8’ με κεφαλιά του Αντρίγια Ζίφκοβιτς.
Έκανε το 2-0 στο 35’ και πάλι με κεφαλιά του Αλεξάντρ Μίτροβιτς.
Στην επανάληψη όμως η Σλοβενία αιφνιδίασε τους φιλοξενούμενους σημειώνοντας δύο γκολ σε διάστημα πέντε λεπτών.
Πρώτα στο 48’ με πλασέ του Τσερίν μετά από πάσα του Σπόραρ και στην συνέχεια στο 53’ με σουτ του Σέτσκο μετά από πάσα του Κούρτιτς, με τον μέσο του ΠΑΟΚ ν’ αγωνίζεται σε όλο το ματς.
Ο Αντρίγια Ζίφκοβιτς, μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ, τραυματίστηκε στην φάση του γκολ και έγινε αλλαγή στο ημίχρονο τελικά από τον Ράντοβιτς.