Γεωργία – Γιβραλτάρ 4-0: Απογευματινός περίπατος (hls)

Η Γεωργία μπήκε με το... δεξί στο Nations League, καθώς επικράτησε εύκολα 4-0 του Γιβλαρτάρ σε αγώνα της γ΄ κατηγορίας του 4ου ομίλου

Χωρίς προβλήματα για την Γεωργία εξελίχθηκε ο αγώνας με την αδύναμη και εντελώς ακίνδυνη ομάδα του Γιβλαρτάρ. Το τελικό 4-0 είναι απόλυτα ενδεικτικό της διαφοράςτων δύο ομάδων.

Στο 12ο μόλις λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το χορό των τερμάτων με τον Κβαρατσέλια και στο 33΄ ο Κάσια ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0.

Στην επανάληψη η ομάδα της Γεωργίας ήταν καταιγιστική και είχε δύο δοκάρια το ένα με τον Λαμπτζανίτζε στο 54΄ και στο 75΄ με τον Μικαουτάτζε.

Το τελικό σκορ φδιανμιορφώθηκε στο τελευταίο πεντάλεπτο με τα τέρματα των Μικαουτάτζε (85΄) και Καζαϊσβίλι (87′).

Γεωργία: Λόρια, Κακαμπάτζε, Κάσια, Κοτσολάβα, Αμπουρτζάνια (63΄ Κιτσεισβίλι), Λομπχανίτζε (63΄ Κάσια), Κακβετάντζε, Τσιταϊσβίλι (40΄ Γιορμπελίτσε), Μεκαμπισβίλι, Κβαρατσκέλια (63΄Οαζαισβίλι), Μικαουτάτζε

Γιβλαρτάρ: Κόλινγκ, Βίσεμαν, Λόπες, Τζόλεϊ (66΄Βαλαρίνο), Ρ. Τσιπολίνα, Μπρίτο, Ανεσλι (66΄ Μουέλι), Γουόκερ (72΄ Ερνάντες), Ρόναν (46΄ Τορίγια), Στέισι (46΄ Κουμπς),  Κασάρο