Εσθονία – Σαν Μαρίνο 2-0: Σβηστά και χαλαρά (hls)

Η Εσθονία μπήκε με το δεξί στον δεύτερο όμιλο της τέταρτης κατηγορίας, κερδίζοντας σχετικά άνετα το Σαν Μαρίνο που προσπάθησε να πιέσει στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Αγχωμένη στην πρεμιέρα της η Εσθονία στη πρωτεύουσα το Ταλίν, μετά το πρώτο 20λεπτο ξεκίνησε να απειλεί. Το γκολ ήρθε με τον Ρόμπερτ Κιρς στο 24ο λεπτό μετά την εκτέλεση φάουλ του Βασίλιεφ και την κεφαλιά – ασίστ του Κάιτ (1-0), με τον κεντρικό αμυντικό Γιόνας Ταμ να διαμορφώνει από το ημίχρονο το τελικό αποτέλεσμα (2-0, 32ο λεπτό). Το Σαν Μαρίνο είχε μία και μοναδική μεγάλη ευκαιρία για να ξαναμπεί στο ματς στο 82΄με τον Χιρς να μην μπορεί να σκοράρει λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.