Σάρλοτ: Το buzzer beater του Κάρολ Σφιντέρσκι (vid)

Ο Κάρολ Σφιντέρσκι σημείωσε ένα ακόμα γκολ στο αμερικανικό πρωτάθλημα, με το οποίο χάρισε τη νίκη 3-2 στη Σάρλοτ επί των Σικάγο Φάιερ.

Ο Πολωνός επιθετικός αγωνίστηκε βασικός και φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού στη συγκεκριμένη αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δυο γκολ, όμως οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια στο δεύτερο ημίχρονο και στις καθυστερήσεις ο Σφιντέρσκι βρήκε τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του. Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ έχει οκτώ γκολ και τέσσερις ασίστ σε 26 ματς τη φετινή σεζόν.