Ισοπαλία από τη “λευκή βούλα” (video)

Χάβρη και Νανσί έμειναν στην ισοπαλία στο ματς που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής στη Ligue 2. Τρεις εκτελέσεις (σωστά διαβάσατε) πέναλτι διαμόρφωσαν το τελικό 1-1.

Η Χάβρη έμεινε για έβδομο ματς χωρίς νίκη παρότι είδε τον Καντεγουερέ να της δίνει προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο με εκτέλεση πέναλτι. Ήταν η δεύτερη απόπειρα από τη λευκή βούλα για τον πρώτο σκόρερ της κατηγορίας με 12 γκολ, καθώς στην προηγούμενη ο Μπαπτίστ Βαλέτ του είχε πει “όχι”.

Η Νανσί που ήταν αήττητη στα τελευταία επτά ματς, κατάφερε να τα κάνει οκτώ με το πέναλτι του Βάγκνερ στο δεύτερο ημίχρονο. Ήταν η 9η ισοπαλία για τους φιλοξενούμενους σε 13 ματς στο φετινό πρωτάθλημα, περισσότερες από κάθε άλλη ομάδα!