Ισοπαλία στο “Μοσόν”

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Μονπελιέ και Παρί Σεν Ζερμεν στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 12ης αγωνιστικής του Γαλλικού πρωταθλήματος.

Και οι δύο ομάδες εμφανίστηκαν με σημαντικές απουσίες καθως από τους Παριζιάνους έλειπε ο Ιμπραΐμοβιτς, ενώ από την Μονπελιέ το κεντρικό αμυντικό δίδυμο Χίλτον και Γιάνγκα-Μπιβουά.
Η ομάδα της Παρί ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 37ο λεπτό με γκολ του Βραζιλιάνου Μάξουελ, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με το γκολ του Ρεμί Σαμπέλα στο 60ο λεπτό.
Οι δύο ομάδες τελείωσαν με δέκα παίκτες το ματς καθώς αποβλήθηκαν ο Σακχό στο 10ο λεπτό για την Παρί και ο Μπελχαντά στο 65′ για την Μονπελιέ.