Ηττήθηκε και από τη Ρεμς η Μονακό (video)

Η Ρεμς επιβεβαίωσε ότι δέχεται πολύ δύσκολα γκολ, επικρατώντας της Μονακό με σκορ 1-0 για τη 12η αγωνιστική του Σαμπιονά.

Με τέρμα του Καφαρό στο πρώτο ημίχρονο η Ρεμς πέτυχε την τέταρτη νίκη της στο πρωτάθλημα κόντρα στη Μονακό που έμεινε για ενδέκατο διαδοχικό παιχνίδι χωρίς “τρίποντο” και στην προτελευταία θέση της κατάταξης.

Η ομάδα του Τιερί Ανρί είχε μεγάλο πρόβλημα στη δημιουργία κι είναι ενδεικτικό ότι πραγματοποίησε την πρώτη τελική της στην εστία στο 75ο λεπτό με τον Φαλκάο.

Η Ρεμς επιβεβαίωσε την εξαιρετική ανασταλτική λειτουργία της κρατώντας ανέπαφη την εστία για όγδοη φορά σε δώδεκα ματς στο πρωτάθλημα και παρότι αγωνίστηκε με δέκα ποδοσφαιριστές από το 50ο λεπτό λόγω της αυστηρής αποβολής του Ρομαό με απευθείας κόκκινη για μαρκάρισμα στον Αΐτ Μπενασέρ.

Με δέκα ολοκλήρωσε το ματς και η Μονακό καθώς ο Πελέ δέχθηκε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε δώδεκα λεπτά.