Επιστροφή στις νίκες με χατ τρικ του Μπενετέτο (video)

Η Μαρσέιγ αγχώθηκε στην αρχή του ματς αλλά έφτασε στην εκτός έδρας νίκη επί της Νιμ με 3-2

Μπορεί η Νιμ να χρειάστηκε 5 λεπτά κι όχι μόλις 34 δευτερόλεπτα όπως την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στη Ρεν για να ανοίξει το σκορ, όμως το προβάδισμα από το γκολ του Ζινεντίν Φερχάτ κράτησε μόλις ένα πεντάλεπτο.

Ο Μπενετέτο ισοφάρισε μετά την ασίστ του Σαρ και με το δεύτερο τέρμα του λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου η ομάδα του Βίλας Μπόας πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια.

Η καλή εκκίνηση της Νιμ στο δεύτερο μέρος έφερε γκολ από τη Μαρσέιγ, με τον Αργεντινό να πετυχαίνει τρίτο γκολ και να φτάνει στο πρωτάθλημα. Η μείωση στις καθυστερήσεις με την κεφαλιά του Λούκα Ντο απλά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.