Τρίτη παρά τη νίκη η Μαρσέιγ! (video)

Η Μαρσέιγ μπορεί να νίκησε 4-0 τη Λανς εκτός έδρας, αλλά παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, μειώνοντας ωστόσο στον πόντο τη διαφορά από τη δεύτερη Λυών.

Η Μαρσέιγ μπορεί να νίκησε 4-0 τη Λανς στην έδρα της αλλά παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, μειώνοντας ωστόσο στον πόντο τη διαφορά από τη δεύτερη Λυών.

Η ομάδα του Μπιέλσα ήθελε τη νίκη για να παραμείνει ζωντανή στο «κυνήγι» της κορυφής και τα κατάφερε. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τα τρία τους γκολ στο δεύτερο μέρος με τον Μπατσουαγί να ανοίγει το σκορ στο 46ο λεπτό, 38 δευτερόλεπτα μετά την εισοδό του στο παιχνίδι.

Το 2-0 σημείωσε ο Ρομάο στο 67ο λεπτό, γκολ το οποίο «κλείδωσε» ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα του ενώ το 3-0 πέτυχε ο Αγιού στο 72ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μπατσουαγί πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το τελικό 4-0.

Έτσι, οι Μασσαλοί έφτασαν τους 57 βαθμούς και παρέμειναν στην τρίτη θέση με τη Λυών να έχει 58 και την Παρί 59 βαθμούς.