Μετζ-Λιλ 1-2: Με ανατροπή βλέπει «σεντόνι»…(highlights)

Η Λιλ πέρασε από το «Σεν Σιμφοριέν» νικώντας με 2-1 την Μετζ και μάλιστα με ανατροπή για την 31η αγωνιστική της Ligue 1.

Οι φιλοξενούμενοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να γυρίσουν το ματς στο πρώτο ημίχρονο και να πάρουν ένα τρίποντο που τους έφερε στην 3η θέση με την Μπρεστ να έχει δύσκολο ματς εκτός με την Ρεν.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 23’ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μικαουτάτζε, πέναλτι σε χέρι του Μενταλέμπ.

Η Λιλ αντέδρασε, είχε την κατοχή σε ποσοστό 75% και κατάφερε να γυρίσει το ματς σε 13 λεπτά.

Ισοφάρισε στο 31’ με πλασέ του Ισμαίλι μετά από ασίστ του Ντέιβιντ και στην συνέχεια πήρε προβάδισμα στο 44’ με σουτ του Γιαζίτσι μέσα από την περιοχή.

Στην επανάληψη τα ποσοστά κατοχής δεν άλλαξαν αλλά δεν υπήρξαν ευκαιρίες και μεγάλες στιγμές.