Ρεν – Τουλούζ 1-2: Απομακρύνεται η Ευρώπη (highlights)

Το αρνητικό σερί της Ρεν συνεχίζεται, καθώς η ομάδα του Ζουλιάν Στεφάν ηττήθηκε εντός έδρας με 2-1 από την Τουλούζ, βλέποντας παράλληλα το "τρένο" της Ευρώπης να απομακρύνεται.

Το αρνητικό σερί της Ρεν συνεχίζεται, καθώς η ομάδα του Ζουλιάν Στεφάν ηττήθηκε εντός έδρας με 2-1 από την Τουλούζ, βλέποντας παράλληλα το “τρένο” της Ευρώπης να απομακρύνεται.

Αν και η Ρεν μπήκε με δυναμική στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με ατομική προσπάθεια του 18χρονου Ντεζιρέ Ντουέ, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης με ένα δυνατό σουτ του Κάσερες στο 22ο λεπτό, ενώ στο 33′ έγινε η ανατροπή με το τέρμα που σημείωσε ο Ντιαρά.

Στο δεύτερο μέρος η Ρεν πίεσε, ωστόσο ήταν “φλύαρη” και η μαχητική Τουλούζ κατάφερε να φύγει από τη Βρετάνη με μια σημαντική νίκη, η οποία την ενίσχυσε βαθμολογικά.

Αποδοκιμασίες ακούστηκαν στο Ρόζαν Παρκ για την τέταρτη συνεχόμενη ήττα της Ρεν, υπό έντονη αμφισβήτηση είναι ο προπονητής της, Ζουλιάν Στεφάν.