Ναντ-Μονακό 3-3: Πρώτη απώλεια για την Μονακό (highlights)

Μετά από δύο ήττες στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος, η Ναντ ήθελε την εντ΄λος έδρας νίκη απέναντι στη Μονακό, προηγήθηκε 2-0 και 3-1, αλλά δεν κατάφερε να πάρει το πολύτιμο τρίποντο.

Η Μονακό που δεν είχε απώλειες μετά τα δύο πρώτα παιχνίδια, β΄ρεθηκε να ΄χανει 2-0 στο 15λεπτο, με τα γκολ του Μοχάμεντ με πέναλτι στο 5ο λεπτό και την κεφαλιά του Καστελέτο στο 150 λεπτό. Στο 27΄ο εκπληκτικός εφέτος Μιναμίνο μείωσε σε 2-1 με κοντινή κεφαλιά μετά τη σέντρα του Ενρίκε (έφτασε τα 3 γκολ, με 2 ασίστ), αλλά με την έναρξη της επανάληψης, η άμυνα των Μονεγάσκων αιφνιδιάστηκε και πάλι με τον Αιγύπτιο Μοχάμεντ να σκοράρει με κοντινό πλασέ για δευτερη φορά.

Οι φιλοξενούμεενοι κατάφεραν τελικά να μη φύγουν ηττημένοι με τα γκολ του Μπεν Γεντέρ στο 59ο λεπτό (4 γκολ σε 3 ματς για τον αχηγό) και του Μποαντού, στο 85΄, δευτερόλεπτα μετά την είσοδο του στο παιχνίδι. Η Ναντ έχει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 10 ματς στην έδρα της το 1-0 επί της Ανζέ στο τελευταίο περυσινό ματς στο Λα Μπουζουάρ.